Strona: Studentka I roku inżynierii i analizy danych pani Kinga Krystek mistrzynią w tańcu towarzyskim / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

2021-11-02

Studentka I roku inżynierii i analizy danych pani Kinga Krystek od czternastu lat trenuje taniec towarzyski. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w rodzinnym mieście, w klubie Złota Para Dębica. Od ponad dwóch lat, razem z Piotrem Niedzielskim, również studentem pierwszego roku Politechniki Rzeszowskiej (Wydział Zarządzania) tworzy parę taneczną i reprezentuje Szkołę Tańca Sportowego AKSEL w Rzeszowie.

Para taneczna zdobyła najwyższe, międzynarodowe klasy taneczne S w dwóch stylach: standardowym i latynoamerykańskim. Jest zwycięzcą i finalistą wielu turniejów tańca towarzyskiego. Do największych osiągnięć można zaliczyć zdobyty 25 września br., zaraz przed rozpoczęciem roku akademickiego, tytuł II Vice Mistrzów Świata w 10 tańcach w kategorii wiekowej 16-20 lat oraz wytańczony w maju br. tytuł Mistrzów Otwartych Mistrzostw Polski w 10 tańcach, w tej samej kategorii wiekowej.

Taniec jest sportem wymagającym poświęceń, dlatego pani Kinga wiele godzin spędza na treningach i szkoleniach z trenerami cenionymi w Polsce i na świecie.

Życzymy naszej studentce wielu sukcesów zarówno w tańcu jak i na studiach!