Strona: Stypendia w ramach siódmej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn" / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Stypendia w ramach siódmej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

2021-06-10

Uprzejmie informujemy studentów o możliwości aplikowania o stypendia w ramach siódmej edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn", prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel.  Do rozdysponowania jest dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademicki 2021/2022, każde w wysokości 12.000 zł brutto.

Jest to pierwszy i jedyny w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Inicjatywa ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem, oraz pomoc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki INTEL-PERSPEKTYWY otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto). Zaproszone zostaną również do wzięcia udziału w programie stażowym, w bardzo ekscytującym miejscu - w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Aplikować można do 30 czerwca br.

Formularz aplikacyjny:  Formularz

Więcej informacji pod linkiem:  https://www.stypendiadladziewczyn.pl