Strona: Stypendium Ministra dla Pana dr. hab. inż. Gawła Żyły / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Stypendium Ministra dla Pana dr. hab. inż. Gawła Żyły

2019-11-18
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin przyznał dr. hab. inż. Gawłowi Żyle, pracownikowi Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej, stypendium dla wybitnych młodych naukowców.
Stypendium to otrzymują młodzi naukowcy, czyli doktoranci lub nauczyciele akademiccy albo nie posiadający stopnia doktora albo posiadający stopień doktora, od uzyskania którego nie upłynęło 7 lat, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu. W 2019 roku wpłynęło prawie 1,5 tys. wniosków o przyznanie stypendium, z czego ok. 1,4 tys. spełniło warunki formalne i zostało poddane ocenie. Zespół doradczy, wyłoniony spośród kandydatów zgłaszanych przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Komisję Ewaluacji Nauki oraz Radę Młodych Naukowców po ocenie wniosków wyłonił 211 wybitnych młodych naukowców, w tym 29 doktorantów, którzy otrzymali stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Panu Gawłowi Żyle serdecznie gratulujemy!