Strona: Stypendium Ministra dla studentki inżynierii i analizy danych / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Stypendium Ministra dla studentki inżynierii i analizy danych

2023-04-12
, red.  Urszula Bednarz
rektor prof.P.Koszelnik, inż. M.Dul

Miło nam poinformować, że studentka pierwszego roku studiów uzupełniających kierunku inżynieria i analiza danych pani inż. Magdalena Dul otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia na rok 2022/2023.

W ministerstwie zostało złożonych 1150 wniosków o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2022/2023. Były one oceniane przez Zespół doradczy do oceny wniosków o przyznanie stypendiów ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki dla studentów i wybitnych młodych naukowców. Zespół liczył 47 członków reprezentujących wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Rekomendacje Zespołu obejmowały wnioski ulokowane najwyżej w rankingach dyscyplinowych w ramach danych dziedzin, zawierające wyłącznie znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Dzięki temu stypendium otrzymali najlepsi studenci reprezentujący niemal wszystkie (45 z 47) dyscypliny naukowe i artystyczne. Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendium 414 studentom, których wnioski zostały pozytywnie zarekomendowane.

Wśród laureatów znalazło się 5 studentów Politechniki Rzeszowskiej. Poza studentką Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej stypendia otrzymały trzy osoby z Wydziału Zarządzania oraz jedna osoba z Wydziału Chemicznego.

Decyzje Ministra Edukacji i Nauki wręczył laureatom prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik rektor PRz w obecności prorektor ds. kształcenia dr hab. Iwony Włoch, prof. PRz oraz prorektora ds. studenckich prof. dra hab. Grzegorza Ostasza.

Pani inż. Magdalena Dul ukończyła z wyróżnieniem studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria i analiza danych. Obecnie kontynuuje studia na drugim stopniu. Brała czynny udział w wielu konferencjach międzynarodowych i ogólnopolskich.

Pani  inż. Magdalenie Dul serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Lista wszystkich laureatów.