Strona: Stypendyści Marszałka Województwa Podkarpackiego / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Stypendyści Marszałka Województwa Podkarpackiego

2023-01-04
, red.  U.Bednarz

Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl wręczył stypendia studentom pierwszego roku studiującym na podkarpackich uczelniach. Stypendystami programu zostało aż 100 studentów pierwszego roku. Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie wyniku maturalnego na poziomie co najmniej 75%, z egzaminu maturalnego z biologii, chemii, fizyki lub matematyki – zdanego na poziomie rozszerzonym. Stypendia przysługują studentom pierwszego roku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, podejmującym studia po raz pierwszy na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych studiach magisterskich.

Największą grupę stypendystów stanowią studenci kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Rzeszowskiego - 37 osób. Z Politechniki Rzeszowskiej uhonorowanych stypendiami zostało 57 studentów. Wśród wyróżnionych znalazło się 13 studentów lotnictwa i kosmonautyki, 12 studentów informatyki, 9 studentów inżynierii i analizy danych, 8 studentów finansów i rachunkowości, 3 studentów z budownictwa, 2 studentów z matematyki oraz studenci z kierunków: inżynieria materiałowa, automatyka i robotyka, biotechnologia, elektronika i telekomunikacja, geodezja i planowanie przestrzenne, inżynieria farmaceutyczna, mechanika i budowa maszyn, transport oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Warto podkreślić że, aż 11 studentów z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej znalazło się w tak prestiżowym gronie.

Wyróżnieni stypendiami studenci kierunku inżynieria i analiza danych to: Aleksandra Brzoza, Grzegorz Flejszar,  Aleksandra Gancarz, Karolina Magdoń, Patrycja Milo, Rafał Patrzałek, Anna Solak, Julia Wandas i Wiktoria Wojdyła.

Wyróżnione stypendiami studentki z kierunku matematyka to: Emilia Łopata i Emilia Szetela.

Wszystkim wyróżnionym Paniom Studentkom i Panom Studentom serdecznie gratulujemy!