Strona: Trzy miesiące wykładów otwartych na WMiFS już za nami / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Trzy miesiące wykładów otwartych na WMiFS już za nami

2023-03-27
, red.  S.Wolski

Nadszedł czas na podsumowanie wykładów otwartych organizowanych na naszym Wydziale w ramach działania Z technikum na politechniki projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Koniec marca zamknie się bilansem 43 wykładów wygłoszonych od początku roku. W powyższej puli 27 godzin zajęć przypadło na zajęcia, które odbywają się regularnie co piątek pozostałe wykłady zostały wygłoszone  w ramach I Politechnicznego Turnieju Szachowego oraz Dnia Liczby Pi.

Wykłady akademickie z zakresu matematyki, fizyki i inżynierii medycznej cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów – tylko te piątkowe przyciągnęły ponad 700 uczniów ze szkół średnich z całego Podkarpacia. W przygotowanie i przeprowadzenie wykładów zaangażowali  się pracownicy wszystkich jednostek naszego Wydziału: dr Krzysztof Piejko, dr Janusz Dronka, dr inż. Marcin Kowalik, dr inż. Dawid Jaworski, dr Sławomir Wolski, dr Tomasz Zając, mgr Justyna Madej, dr hab. inż. Tomasz Więcek, prof PRz, dr Violetta Bednarska-Buczek, dr Dorota Jakubczyk, prof. PRz, dr hab. Jarosław Górnicki, prof. PRz , dr Małgorzata Wołowiec-Musiał, dr Paweł Bednarz, dr inż. Michał Inglot, dr Szymon Dudek, dr n. med. Piotr Biega, dr Jan Mamczur, mgr inż. Wiktoria Wojnarowska, dr Grzegorz Sroka.

Wszystkim wykładowcom gorąco dziękujemy za zaangażowanie. Przed nami kolejne trzy miesiące nie mniej interesujących wykładów których aktualna lista znajduje się na stronie internetowej Wydziału: https://wmifs.prz.edu.pl/wyklady-otwarte