Strona: Trzy projekty inkubatora innowacyjności 4.0 na naszym wydziale / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Trzy projekty inkubatora innowacyjności 4.0 na naszym wydziale

2021-05-20

Pracownicy Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej otrzymali granty na wsparcie prac przedwdrożeniowych w ramach Inkubatora Innowacyjności 4.0. Do finansowania zostały zakwalifikowane trzy projekty z naszego Wydziału spośród 12 projektów zakwalifikowanych w skali całej Uczelni.

- System całodobowego monitoringu kardiologicznego wraz z platformą do bezprzewodowej transmisji danych realizowany przez pracowników Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej we współpracy ze specjalistą w zakresie kardiologii. W zespole pracują dr inż. Mariusz Trybus, lek med. Rafał Strzembis, mgr inż. Wiesław Szaj, mgr inż. Michał Wanic.

- Mobilny system diagnostyki czerniaka oparty na sztucznej inteligencji, który będzie realizowany przez pracowników Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej wspólnie z CM Medyk w zespole dr Marcin Kowalik, dr inż. Michał Inglot, prof.PRz, dr Sławomir Wolski, lek med. Kamil Kuć, lek med. dr Rafał Strzembis, dr Artur Grzesik, MBA.

- System analizy padobarograficznej oparty na sieci neuronowej – realizowany przez pracowników Katedry Fizyki i Inżynierii Medycznej w zespole dr Marcin Kowalik, dr inż. Michał Inglot, prof.PRz, dr Sławomir Wolski, lek med. Grzegorz Inglot.

Wszystkim zwycięzcom konkursu gratulujemy!