Strona: Uczniowie IV LO z wizytą na WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Uczniowie IV LO z wizytą na WMiFS

2019-03-07
, red.  Urszula Bednarz

W dniu 27.02.2019 r. jedna z klas o profilu matematyczno-fizycznym z IV LO w Rzeszowie uczestniczyła w wykładzie dla studentów drugiego roku matematyki studiów I stopnia. Wykład z przedmiotu „Wstęp do teorii funkcji zespolonych” poprowadził dr Krzysztof Piejko.

Wykład stanowił okazję zapoznania się uczniów ze wstępnymi wiadomościami dotyczącymi szerokiej teorii funkcji zespolonych. Prowadzący ciekawie przedstawił historię powstania liczb zespolonych i ich podstawowych własności.  Spotkanie to wzbudziło duże zainteresowanie młodzieży szkolnej.

Było ono również doskonałą okazją do promocji prowadzonych na wydziale kierunków, w tym najnowszego kierunku jakim jest inżynieria i analiza danych.

Udział uczniów w wykładzie odbył się w ramach  podpisanej umowy o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a IV LO w Rzeszowie.