Strona: Uczniowie z Leżajska na WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Uczniowie z Leżajska na WMiFS

2021-11-18

W dniu 16 listopada 2021 roku Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej odwiedziło kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku wraz z opiekunami. Nasi goście uczestniczyli w wykładzie zatytułowanym „Rozwiązanie problemu Fermata i jego zastosowanie”, który wygłosił dla nich dr Krzysztof Piejko z Zakładu Modelowania Matematycznego.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie brali aktywny udział w wykładzie i chętnie zadawali pytania. Wszyscy też zgodnie podkreślali niezwykłą wartość spotkania na żywo.

Wizyta była również okazją do zapoznania uczniów i nauczycieli z ofertą edukacyjną uczelni, a szczególnie z kierunkami prowadzonymi przez Politechnikę Rzeszowską przy Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej.