Strona: Uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów „Studia z Przyszłością” 2022 / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Uroczysta Gala wręczenia Certyfikatów „Studia z Przyszłością” 2022

2022-04-21

W dniu 11.04.2022 r. w Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala podsumowująca 7. edycję Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. Podczas niej zostały wręczone Certyfikaty Akredytacyjne nadane za innowacyjne i wartościowe programy kształcenia.  Wśród wyróżnionych tym prestiżowym certyfikatem znalazł się kierunek inżynieria i analiza danych studia I stopnia. Znak Jakości „Studia z Przyszłością” otrzymują kierunki studiów, które swoje programy i zasady kształcenia opierają na trzech fundamentach: dążeniu do przekazywania aktualnej, aplikacyjnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

Dodatkowo nasz kierunek studiów został wyróżniony Certyfikatem Nadzwyczajnym „Lider Jakości Kształcenia”.  Otrzymują go te spośród certyfikowanych kierunków, które zyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznanych przez członków Komisji Eksperckiej, oceniającej aplikacje w 7. Edycji Programu. Warto dodać, że to wyróżnienie uzyskało jedynie 8 na około 70 wyróżnionych kierunków czy specjalności studiów. Statuetkę i certyfikaty odebrali prodziekani WMiFS: dr Urszula Bednarz, dr Małgorzata Wołowiec-Musiał oraz dr Sławomir Wolski.

W tym roku obok Politechniki Rzeszowskiej certyfikaty uzyskały m.in. takie uczelnie jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Politechnika Śląska, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Morski w Gdyni, Uczelnia Łazarskiego i wiele innych polskich szkół wyższych, publicznych i niepublicznych.

Z okazji Gali Konkursowej gratulacje Laureatom złożyli m.in. prof. Michał Seweryński, były Minister Nauki, Senator, członek Komisji Nauki, Edukacji i Sportu Senatu RP, Elżbieta Witek, Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska i Piotr Zgorzelski, Wicemarszałkowie Sejmu RP, prof. Anna Chełmońska-Soyta, Przewodnicząca Komitetu Polityki Naukowej przy Ministerstwie Edukacji i Nauki, prof. Robert Hołyst z Komitetu Ewaluacji Nauki, prof. Ryszard Grzesik z Polskiej Akademii Nauk oraz prof. Rafał Wiśniewski, Dyrektor Narodowego Centrum Kultury.