Strona: Uroczyste seminarium w Katedrze Analizy Nieliniowej / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Uroczyste seminarium w Katedrze Analizy Nieliniowej

2019-10-28

W dniach 18-19 października 2019 roku gościem Katedry Analizy Nieliniowej był prof. Vicentiu Radulescu (Institute of Mathematics of the Romanian Academy, Bucharest; University of Craiova, Romania).  Prof. Radulescu jest światowej sławy matematykiem, specjalistą z zakresu nieliniowej analizy funkcjonalnej, fizyki matematycznej i rachunku wariacyjnego z imponującym dorobkiem naukowym. W piątkowe popołudnie Profesor wziął udział w uroczystym seminarium Katedry Analizy Nieliniowej, na którym wygłosił referat zatytułowany Anisotropic problems with unbalanced growth and mixed regime. Następnego dnia, w sobotę, Profesor wraz z pracownikami Katedry pojechał do Łańcuta, aby zwiedzić jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce – Muzeum - Zamek w Łańcucie.