Strona: V spotkanie Rady Gospodarczej przy WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

V spotkanie Rady Gospodarczej przy WMiFS

2015-05-25
, red.  Andrzej Bąk

W środę 20 maja 2015 r. odbyło się piąte spotkanie Rady Gospodarczej przy WMiFS. Spotkanie rozpoczęło uroczyste podziękowanie, które złożył na ręce Pani Dziekan dr hab. Iwony Włoch, prof. PRz dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu - Janusz Świętoń za roczną współpracę z WMiFS, w ramach której pracownicy WMiFS wygłaszali wykłady oraz przeprowadzali pokazy z fizyki dla uczniów Liceum.

Na spotkaniu dyskutowano na temat dostosowywania obecnie istniejących programów kształcenia kierunków studiów inżynieria medyczna i matematyka do wymagań Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 3 października 2015 r. w sprawie warunków prowadzenia studiów na określonym kierunku i poziomie kształcenia. Członkowie Rady Gospodarczej wypowiadali się na temat zasadności wprowadzenia profilu praktycznego na kierunku studiów inżynieria medyczna z uwagi na szczególne znaczenie zajęć związanych z praktycznym przygotowaniem zawodowym w kształceniu inżynierów medycznych.

Ponadto rozmawiano o rozwoju  Katedry Fizyki w kierunku prowadzenia badań naukowych z zakresu Inżynierii Medycznej oraz związanej z tym zmiany nazwy Katedry na Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej. Koncepcja zmiany nazwy spotkała się z uznaniem członków Rady Gospodarczej jako pierwszego kroku w kierunku dostosowania struktury organizacyjnej WMiFS do kierunku badań naukowych prowadzonych na wydziale i proponowanej oferty dydaktycznej.

Ważnym punktem spotkania była również dyskusja na temat utrzymywania ciągłego kontaktu pracowników Wydziału MiFS z uczniami szkół średnich, głównie poprzez wyjazdy na spotkania organizowane przez dyrektorów szkół, ale także w ramach corocznych Pokazów z Fizyki oraz różnego rodzaju „dni otwartych”  Wydziału MiFS.

Rozmawiano również o zbliżającej się rekrutacji i o perspektywach zawodowych absolwentów kierunków studiów prowadzonych przez WMiFS.