Strona: Wizyta gości z Portugalii w ramach programu ERASMUS+ / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Wizyta gości z Portugalii w ramach programu ERASMUS+

2019-05-30
, red.  Andrzej Bąk

W ramach programu ERASMUS+ Staff Mobility, w dniach 27-30.05.2019 na wydziale MiFS gościliśmy dwoje profesorów z Portugalii z University of Beira Interior, Covilha.

Prof. Ana Gouveia i Prof. Nuno Pombo wygłosili wykłady dla studentów trzeciego roku kierunku Inżynieria Medyczna. Tematyka wykładów związana była z wykorzystaniem termowizji w diagnostyce piersi i z monitoringiem karmienia noworodków (Prof. Gouveia)  oraz z zagadnieniami związanymi z inżynierią oprogramowania medycznego (Prof. Pombo).  Goście z Portugalii odwiedzili laboratoria badawcze i pracownie studenckie KFiIM oraz wzięli udział w seminarium KFiIM, przedstawiając swoje zainteresowania naukowe i dydaktyczne oraz profil swojego macierzystego wydziału. Miało również miejsce spotkanie z władzami wydziału MiFS, podczas którego określono potencjalne obszary współpracy w zakresie naukowo-dydaktycznym.

Studentom wydziału MiFS przypominamy i zachęcamy do wzięcia udziału w wymianie studenckiej w ramach programu ERASMUS (w tym również na University of Beira Interior, Covilha, Portugal). Biższe informacje można uzyskać na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej: https://dwm.prz.edu.pl/