Strona: Współpraca z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Współpraca z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie

2021-06-26

W dniu 24.06.2021 roku na naszym Wydziale odbyło się spotkanie z dyrektorem Urzędu Statystycznego dr Markiem Cierpiał-Wolanem. W spotkaniu obok pracowników WMiFS brał również udział Kierownik Zakładu Systemów Złożonych – dr inż. Dominik Strzałka, prof. PRz. Dyskusja dotyczyła możliwości prowadzenia wspólnych prac badawczych w obszarze analizy danych i energetyki przy wykorzystaniu potencjału Politechniki Rzeszowskiej i zasobów Urzędu Statystycznego. Następne, tym razem już robocze spotkanie odbędzie się w połowie lipca w siedzibie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Mamy nadzieję, że zaowocuje ono owocnymi badaniami i projektami.