Strona: Współpraca ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Współpraca ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym

2018-03-28
, red.  Sławomir Wolski

W dniu 28.03.2018 gościł na naszym Wydziale prof. dr hab. n. med. Wojciech Wojakowski, kierownik III Katedry Kardiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego a także ordynator III Oddziału Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego w Ochojcu. Profesor W. Wojakowski przedstawił wykład pt. Diagnostyka inwazyjna, CT, MR i echo 3D w wadach serca, który był skierowany do studentów Inżynierii Medycznej i pracowników WMiFS.

Spotkanie, w którym uczestniczył również dr hab. Inż. Sławomir Miechowicz, prof. PRz było pierwszym etapem współpracy w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym a Politechniką Rzeszowską. Jak się okazuje umiejętności i doświadczenie w obszarach modelowania i druku 3D nabyte przez absolwentów Inżynierii Medycznej może z powodzeniem być wykorzystywane przy współpracy w nowatorskich pracach z zakresu kardiologii. Nasi absolwenci podjęli wyzwanie , a mamy nadzieję, że rozwijająca się współpraca pomiędzy ośrodkami zaowocuje nowymi pomysłami w zakresie technologii medycznych.