Strona: Wykłady doktora Andriya Styahara w ramach programu Erasmus / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Wykłady doktora Andriya Styahara w ramach programu Erasmus

2024-05-12
, red.  Urszula Bednarz
dr A.Styahar podczas wykładu dla pracowników

W dniach 6.05-8.05.2024 r. z wizytą w ramach programu Erasmus na naszym wydziale gościliśmy doktora Andriya Styahara z Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki.  Studenci matematyki wysłuchali następujących wykładów:

• Mathematical Modelling and Simulation
  • Numerical Methods and Computer Modelling
  • Mathematical Modelling via Examples
Specjalnie dla pracowników Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej doktor Styahar wygłosił interesujący wykład zatytułowany “Modelling of the effect of fault shapes on SH waves using the finite element method”.

Zarówno wykłady dla studentów jak i dla pracowników były bardzo ciekawe i wzbudziły duże zainteresowanie wśród słuchaczy. Wizyta doktora Styahara  była okazją do wysłuchania przystępnie przedstawionych wykładów, jak również do dyskusji związanej z prowadzonymi przez naszego gościa badaniami naukowymi.