Strona: XVII Pokazy z Fizyki / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

XVII Pokazy z Fizyki

2015-05-24
, red.  Andrzej Bąk

W pokazach uczestniczyli uczniowie z ponad stu czterdziestu szkół z liceów i gimnazjów z całego Podkarpacia.

W tym roku pokazy z fizyki składały się z trzech bloków tematycznych:

• Pierwszy temat - mechanika , przygotowali i przedstawili  dr Tadeusz Jasiński  i  dr Jan Mamczur z Katedry Fizyki PRz.
  • Drugą część pokazów zatytułowaną „Poprzez zabawę do praw fizyki”.  prowadzili mgr Krzysztof Kiszczak oraz mgr Paweł Wnuk z Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie.
  • Trzecią część pokazów, dotyczącą optyki, przedstawił prof. Tomasz Więcek z Katedry Fizyki PRz.