Strona: Zajęcia dla studentów prowadzone przez specjalistów praktyków / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Zajęcia dla studentów prowadzone przez specjalistów praktyków

2023-12-08
, red.  Sławomir Wolski

W ostatnim kwartale tego roku specjaliści-praktycy z otoczenia społeczno-gospodarczego przeprowadzili zajęcia dla studentów naszego Wydziału. Tego typu zajęcia mogły być przeprowadzone w ramach projektu pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego– zadanie 4. Szkoła twórczego działania.

Studenci Inżynierii i analizy danych oraz matematyki mieli dzięki zajęciom prowadzonym przez specjalistów z Urzędu Statystycznego w Rzeszowie mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami wykorzystania wiedzy zdobywanej m in. na przedmiotach Statystyka, Metody numeryczne, Analiza danych przemysłowych.

Z kolei studenci Inżynierii w medycynie w ramach prowadzonych przedmiotów mogli zapoznać się z urządzeniami diagnostycznymi i wyposażeniem oddziałów szpitalnych bezpośrednio w Szpitalu Specjalistycznym Profamilia w Rzeszowie, odwiedzić Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków Voxel w Krakowie a także zapoznać się z jednym z najnowocześniejszych centrum badawczo-rozwojowych na Podkarpaciu w firmie ML System SA.

Oprócz zajęć u pracodawców były również prowadzone wykłady praktyczne na uczelni – przez lekarzy specjalistów w zakresie stomatologii i urologii w ramch przedmiotów Biomateriały oraz Kompozyty, nanokompozyty i biokompozyty.