Strona: Zajęcia z matematyki dla uczniów ZST z Leżajska. / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej

Zajęcia z matematyki dla uczniów ZST z Leżajska.

2019-05-14
, red.  Andrzej Bąk

5 kwietnia 2019 roku kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych Tadeusza Kościuszki w Leżajsku (wraz z opiekunami) gościło w Politechnice Rzeszowskiej, gdzie wzięło udział w zajęciach z matematyki na temat „Od Platona do Archimedesa, czyli wielościany foremne, półforemne i inne”. Zajęcia te miały formę wykładu oraz warsztatów, które poprowadził dr Krzysztof Piejko z Zakładu Modelowania Matematycznego WMiFS.

Podczas wykładu uczniowie zapoznali się z definicjami i niezwykłymi własnościami brył platońskich i archimedesowych oraz wielościanów Catalana. W czasie warsztatów mieli także możliwość obejrzenia oraz skonstruowania własnych brył z klocków reko. Mogli także samodzielnie wykonać pewien wielościan Catalana metodą origami i na tym modelu obserwować jego zaskakujące własności.

Wizyta ta była także okazją do zapoznania uczniów i nauczycieli z ofertą edukacyjną WMiFS oraz do zachęcania uczniów do studiowania na naszym Wydziale.