W ostatnich dwóch miesiącach obyły się dla studentów naszego Wydziału zajęcia ze specjalistami z przemysłu. W ramach przedmiotów Statystyka wielowymiarowa, Analizy statystyczne, Analiza danych przemysłowych oraz Metody numeryczne prowadzonych na kierunku inżynieria i analiza danych. Pracownicy Urzędu Statystycznego w Rzeszowie zapoznali studentów z praktycznymi aspektami przetwarzania i analizy danych. Podobne zajęcia mieli studenci kierunku matematyka na przedmiocie Statystyka.
Na przedmiotach Projektowanie systemów i sieci komputerowych oraz Zarządzanie projektami i ryzykiem studenci inżynierii i analizy danych mieli okazję porozmawiać ze specjalistą-praktykiem z branży IT.
Oprócz pracowników Urzędu Statystycznego oraz firmy IT bardzo interesujące zajęcia z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji do przetwarzania danych medycznych przeprowadził wysokiej klasy specjalista na co dzień współpracujący z firmą Siemens. Z jego praktycznego doświadczenia skorzystali studenci kierunków inżynieria i analiza danych oraz inżynieria w medycynie na przedmiotach Sztuczna inteligencja i sieci neuronowe oraz Wprowadzenie do sztucznej inteligencji.
W ramach zajęć prowadzonych w ramach projektu studenci mieli okazję zapoznać się również z praktycznymi rozwiązaniami u potencjalnych pracodawców w ich firmach. Studenci inżynierii zapoznawali się z całym spektrum sprzętu medycznego w szpitalu specjalistycznym Profamilia w Rzeszowie na zajęciach z Wyposażenia Oddziałów Szpitalnych. Odwiedzili także unikatowe miejsca w firmie Voxel: pracownie PET w Rzeszowie w ramach zajęć Podstawy diagnostyki obrazowej oraz centrum produkcji radiofarmaceutyków Voxel w Krakowie na przedmiocie Metody Fizyczne w Technice i Medycynie.
Wszystkie te zajęcia mogły się odbyć dzięki dofinansowaniu w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego – zadanie 4. Szkoła twórczego działania”.