Projekt dyplomowy
Procedura realizacji projektu dyplomowego na kierunku matematyka
na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej
Procedura obowiązuje studentów studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku matematyka w cyklach kształcenia 2019/2020, 2020/2021 oraz nauczycieli akademickich prowadzących zajęcia Projekt dyplomowy.
A. Informacje wstępne
Zajęcia wybieralne Projekt dyplomowy realizowane są na dwóch ostatnich semestrach studiów stacjonarnych I stopnia na kierunku matematyka w cyklach kształcenia 2019/2020 oraz 2020/2021 w wymiarze godzinowym:
- semestr 5: 30 godzin,
- semestr 6: 30 godzin.
Celem zajęć jest przygotowanie przez studenta projektu dyplomowego w formie zwartego opracowania pisemnego, zgodnie z wymogami określonymi w Załączniku nr 1 do niniejszej procedury.
Godziny zajęć przeznaczone na realizację projektu dyplomowego są godzinami kontaktowymi realizowanymi zgodnie z rozkładem zajęć, co oznacza, że student musi zrealizować liczbę godzin przyporządkowaną do tych zajęć określoną w programie studiów.
B. Procedura realizacji projektu dyplomowego
I. Wybór tematów
- Propozycje tematów projektów dyplomowych przygotowuje koordynator zajęć, który sprawuje również opiekę merytoryczną nad realizowanymi projektami. Opracowując propozycje tematów należy uwzględnić ich związek z efektami kierunkowymi, przy czym tematyka projektów dyplomowych powinna wykraczać poza materiał realizowany na innych zajęciach na studiach I stopnia na danym kierunku.
- Liczba tematów zaproponowanych przez koordynatora do realizacji w ramach zajęć Projekt dyplomowy powinna być większa niż liczba studentów, którzy będą je realizować, tak aby zapewnić studentom swobodny wybór tematów.
- Zaproponowane przez koordynatora tematy projektów dyplomowych są najpierw zatwierdzane przez kierownika jednostki, z której pochodzi koordynator zajęć, a następnie przez prodziekana odpowiadającego za dany kierunek. Zatwierdzone tematy są podawane do wiadomości studentów najpóźniej na pierwszych zajęciach w semestrze 5.
- Studenci dokonują wyboru tematu w ciągu pierwszych dwóch tygodni zajęć w semestrze 5 informując prowadzącego zajęcia o dokonanym wyborze.
- Temat wybrany przez studenta jest realizowany w trakcie semestru 5 i 6.
- Na wniosek studenta i za zgodą prowadzącego zajęcia dopuszcza się zmianę realizowanego tematu w ramach wolnych zatwierdzonych do wyboru tematów projektów dyplomowych.
II. Realizacja i zasady zaliczania zajęć
- Zajęcia odbywają się w grupach projektowych o liczebność do 15 osób, o ile dziekan wydziału nie zdecyduje inaczej.
- Prowadzącym zajęcia Projekt dyplomowy jest nauczyciel akademicki z tytułem co najmniej doktora.
- Prowadzący zajęcia, u którego student realizuje projekt dyplomowy sprawuje nadzór nad należytą jakością projektu dyplomowego.
- Jeżeli zajęcia w danej grupie projektowej są prowadzone przez kilku nauczycieli w formie naprzemiennej student ma obowiązek uczestniczyć we wszystkich zajęciach przypisanych do danej grupy projektowej, bez względu na to, u którego nauczyciela realizuje projekt dyplomowy.
- Zasady realizacji zajęć i zaliczania przedmiotu Projekt dyplomowy w poszczególnych semestrach określa koordynator/koordynatorzy zajęć w karcie zajęć.
- Zaliczenie zajęć Projekt dyplomowy odbywa się zgodnie z zapisami umieszczonymi w karcie przedmiotu oraz przepisami określonymi w Regulaminie studiów.
- Projekt dyplomowy przygotowany przez studenta w ramach zajęć:
- nie jest recenzowany,
- nie jest sprawdzany z wykorzystaniem Jednolitego Systemu Antyplagiatowego
- nie jest zaliczany przed komisją.
III. Archiwizacje projektów dyplomowych
Do archiwizacji opracowanych przez studentów projektów dyplomowych stosuje się obowiązujące na Uczelni przepisy dotyczące archiwizacji prac kontrolnych.